Sony ikinci çeyrekte beklentileri geçti

0

Sony ikinci çeyrek

Sony ikinci çeyrekte beklentileri geçerek yükselişine devam etti. Ancak pandemi kaynaklı talep artışı şirketi endişelendirmeye devam ediyor.

Sony ikinci çeyrek sonuçlarını paylaştı

Sony Corp, pandemiden nedeniyle evden geçen süre artışıyle bilirkte ilk çeyrekte rekor seviyede kâr bildirmişti. Ancak normalleşme adımlarıyla birlikte Sony’de kazanç görünümü düşmeye başladı.

Refinitiv Eikon verilerine göre, 30 Haziran’da sona eren çeyrekte faaliyet karı, bir yıl önceki 221.7 milyar yen’den 280.1 milyar yen’e yükseldi. Bu da yaklaşık 2.57 milyar dolara karşılık geliyor.

Sony Mart 2022’ye kadar kar tahminini 930 milyardan 980 milyar yen’e yükselterek, 25 analistin ortalama 1 milyar yen tahminine yaklaştırdı.

Sony, koronavirüs karantinaları gevşetildiği için cihazlarına ve içeriğine yönelik artan pandemi kaynaklı talebi hafifletmeyi ummuştu. Ancak dünya çapında yeni COVID-19 dalgaları ile kısıtlamalar hala yaygındı. Mali İşler Direktörü Hiroki Totoki, Sony’nin tedarik zinciri kesintilerinin diğer tüketici elektronik cihazlarının üretimini de etkileyebileceği yönündeki sonuçlarının ardından, durumun kendileri için endişe verici olduğunu söylemişti.

Sony, Mayıs ayında yaptığı açıklamada bu mali yıl içerisinde 14.8 milyon adet PS5 satmayı beklediğini de söylemişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>