Sony isim değişikliği yaptı

0

Sony isim değişikliği

Teknoloji dünyasının dev şirketlerinden Sony isim değişikliği kararı aldı. Böylelikle şirket 62 yıl sonra isim değişikliğine gidiyor.

Sony isim değişikliği: Sony Group

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, 2021 Nisan’da büyük bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Yapılacak bu değişiklik, şirketin marka değerini doğrudan etkileyecek.

Sektörün önemli isimlerinden Sony, 62 yılında ardından isim değişikliğine gidiyor ve şirketin yeni ismi Sony Group oluyor. Sony China tarafından yapılan açıklamada, bu kararın hissedarlar toplantısında verildiği belirtiliyor.

Sony’nin isim değişikliğine gitme nedeni olarak ise daha büyük bir kimlik konumlandırması hedefinden kaynakladığı belirtiliyor. Böylelikle Sony Group ismiyle, teknoloji devi şirket daha geniş bir alanda hizmet verdiğini gösterecek. Bu da şirketin marka konumlandırmasında önemli bir rol üstlenecek.

Sony yeni ismiyle tüketici elektroniği çalışmalarını diğer çalışmalarıyla aynı seviyede önemsediği mesajını verecek. Sony CEO’su Yoshida Kenichiro, alınan yeni kararın Sony için yeni kapıları aralayacağını belirtiyor. 1958 yılından sonra ilk kez değişen Sony isminin, şirkete nasıl bir katkı sağlayacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>