Sony kameralar webcam olarak kullanılabiliyor

0

Sony kameralar webcam

Yayınlanan yeni bir uygulama sayesinde Sony kameralar webcam olarak kullanılabiliyor. Böylelikle PC’den daha kaliteli bri görüntü deneyimi yaşanıyor.

Uygulama ile Sony kameralar webcam olabiliyor

Günümüzde birçok PC kullanıcısı bilgisayarlarının dahili kamerasının görüntü kalitesinden şikayetçi. Artık yüksek çözünürlüklü görüntü deneyimine alıştığımız bu dönemde, PC kameralar için de birçok yenilik bulunuyor.

Birçok capture kartlar veya üçüncü parti yazılımları ile  mevcutta kullanılan kameralar webcam’e dönüştürülebiliyor. Bu sayede kullanıcılar daha yüksek çözünürlüklü bir görüntü deneyimi yaşayabiliyor. Ancak Sony, bunu daha kolay ve pratik hale getiren bir yeniliğe imza attı.

Yayınlanan uygulama ile Sony kameralar, artık direkt webcam olarak kullanılabiliyor. Imaging Edge Webcam isimli uygulama, üçüncü parti uygulamalara veya harici dönüştürücülere duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Windows 10 için özel olarak çıkartılan uygulama, tek bir USB kablo ile direkt olarak bağlantının kurulmasını sağlıyor. Bağlantı sonrasında Sony kameralar ile bilgisayar üzerinden canlı yayınlar yapılabiliyor ve görüntülü konuşmalar gerçekleştirilebiliyor.

Eğer siz de bir SONY kamera sahibiyseniz, buraya tıklayarak uygulamayı indirebilir ve kameranızı webcam’e dönüştürebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>