Sony kar tahminini düşürdü

0

Sony kar tahmini

Sony, PlayStation işinde zayıf bir ilk çeyreğin ardından kar tahminini düşürdü ve bunun kaynağını yeni oyun eksikliği ve COVID-19 kısıtlamalarının gevşetilmesi nedeniyle tüketici ilgisinin azalması olarak gösterdi.

Ancak Sony, şirketin yaklaşmakta olan oyun listesinden destek alacağını ve hit PlayStation 5 konsolunun üretimini kesintiye uğratan tedarik zinciri aksaklıklarına hitap edeceğini söyledi. Kantan Games danışmanlığının kurucusu Serkan Toto, “Son çeyrek, Sony için bir çarpma oldu” dedi.

Görünüşe göre Sony, özellikle ABD ve Avrupa’da giderek daha fazla PS5’i mağazalara sokuyor.” Sony’nin kilit oyun birimindeki faaliyet karı, bir yıl öncesine göre Nisan-Haziran çeyreğinde yüzde 37 düştü ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hiroki Totoki, COVID-19 pandemisi sırasında insanların hayatlarına normale dönmesini suçladı.

Totoki, “COVID enfeksiyonlarındaki düşüşün ardından dışarı çıkma fırsatları arttıkça genel oyun pazarının büyümesi yavaşladı.” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>