Sony otomotiv ve IoT sektörüne giriyor

0

Sony otomotiv

Sony otomotiv ve IoT sketörüne giriş yaparak, yenilikçi projelerle toparlanmaya çalışacak. Sony, özellikle görüntü sensörü pazarıyla büyümeyi hedefliyor.

Sony otomotiv ve IoT sektörüne giriş yapıyor

Sony, son dönemde çalışan kadrosunu yenileyerek dikkatleri üzerine çekmişti. Yeni bir proje hazırlanıyor gibi görünen Sony’nin gelecek planları artık netleşti. Japon teknoloji devi, mühendis kadrosunu yenileyerek inovatif teknolojilere giriş yapıyor. Şu andaki mühendislerinin yüzde 40’ının çip teknolojisi için çalışacağı belirtilen Sony, 2019-2020 yıllarında 320 yeni mühendisi işe alacak.

Görüntü sensörleri üzerine yaptığı çalışmalarını daha da büyüteceği belirtilen Sony 5G, IoT ve yapay zeka odaklı projeler geliştirecek.

Sony, 2019 yılında görüntü sensörlerine 5.3 milyar dolar yatırım yapacak. Bu sektörün 2023’teki değerinin 23.2 milyar dolar olması bekleniyor.

Akıllı telefon sektöründe son yıllarda adeta çöküş yaşayan şirket, inovatif teknolojilerle ekonomik kalkınma yapmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>