Sony robot köpek Aibo’yu geliştiriyor

0

Sony robot köpek

Sony robot köpek ile insanların en iyi dostu olmayı hedefliyor. Aibo’nun beklenen satış sayısına ulaşamaması Sony’i yeniden harekete geçirdi.

Sony robot köpek için çalışıyor

Telefon sektöründe yaşadığı düşüşün ardından Sony, daha yenilikçi alanlara giriş yapmak istiyor. Bu alanlar arasında akıllı teknolojiler ve robotlar da yer alıyor.

Daha önce Aibo isimli bir robot köpek geliştiren Sony,  bu robotta beklediği satış gelirine ulaşmamıştı. Türkiye satış fiyatı 17 bin TL olan robot köpek, çeşitli hareketler yapması ve kullanıcılarla iletişime geçmesi yönüyle dikkat çekiyordu. Hatta robot köpek, futbol bile oynayabiliyordu.

Sony, satış konusunda beklediği performansı gösteremese de robot köpek için geliştirme çalışmalarına devam edecek. Sony’inin Aibo için yeni geliştirmeler yapacağı ve robotun yeni sürümüyle satışa çıkacağı konuşuluyor.

Aibo’nun yapay zeka ile daha akıllı hale getirileceği, evler ve ofislerde eğlence amaçlı kullanılabileceği belirtiliyor. Ancak robotun yeni sürümünün ne zaman ve ne kadarlık fiyattan satışa çıkacağına yönelik henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>