Sony telefonları para kaybetmeye devam ediyor

0

Sony’nin son çeyrel finansal raporları, şirketin maddi durumu hakkında net bir görüntü verirken, zarar eden ve para kazanan departmanların değişmediği de dikkat çekti.

Telefon satamıyor

Japon elektronik devi Sony’nin son çeyrek finansal raporlarına göre, dünyadaki aktif PS4 sayısı 100 milyon adete yaklaşırken, sadece Ekim, Kadım, Aralık ayındaki PS4 satışının 8.1 milyon adede ulaşması, geçen yılın aynı dönemine göre 900 bin adet az satış anlamına gelse de, bu düşüş PS departmanının şirkete hala en çok parayı kazandıran bölümlerden biri olmasını engelleyemedi.

Son çeyrekte toplam 22 milyar dolar gelir elde eden Japon devi bu satışlardan 3.5 milyar dolar kar elde etmiş durumda. Bu satışların 7.3 milyar doları Playstation’a aitken, karın da 670 milyon doları PS’den geldi.

Öte yandan, mobil telefonlardan aradığını bulamayan Sony, bu çeyrekte de telefon operasyonlarından zarar etti. Zararın boyutu ise 142 milyon doları buldu.

Şirketin son çeyrekte sinema filmlerinden edindiği gelir ise 885 milyon doları geçti.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>