Sony ticaret lisansı aldı

0

Sony ticaret lisansı

Sony, Huawei ile ticarette bulunabilmek için yeni bir ticaret lisansı aldı. Sony ticaret lisansı ile ABD’nin izniyle Huawei’yle ticaret yapabilecek.

Sony ticaret lisansı ile Hauwei’yle ilişkilerini kuvvetlendirecek

Geçtiğimiz günlerde Samsung, Huawei ile ticaret yapabilmek için ABD’den ticaret lisansı almıştı. Ekran tedariki için alınan bu lisansın ardından Sony de yeni bir lisans aldı.

Sony, ABD’den aldığı ticaret lisansıyla, Huawei ile belirli şartlar altında ticaret yapabilecek. ABD’nin Huawei’ye uyguladığı ambargoya rağmen, kısıtlı şartlarda da olsa ticarete izin vermesi sektörün uzun vadede geleceği için umut veriyor.

Sony ve Çin merkezli OmniVision’u kapsayan bu ticaret lisansı, her iki şirketin de Hauwei’ye kamera sensörleri satabilmesini sağlayacak. Böylelikle Huawei, ürünleri için tedarik sorununu aşarken, Sony ve OmniVision da ticaretine sorunsuz bir şekilde devam edebilecek. Ancak belirli şartlar altında ve ABD iznine bağlı bu lisansın, Huawei’yi uzun vadede kurtarıp kurtarmayacağı pek bilinmiyor.

Geçtiğimiz günlerde Intel’in de Huawei ile ticaret için lisans almış olması, şirketi bir nebze de olsa rahatlatmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>