Sony Vision S testlerinde yeni aşama

0

Sony Vision S

Elektrikli araç sektörünün yeni oyuncusu olan Sony Vision S testlerinde yeni aşamaya geçildi. Vision S, Avrupa’da halka açık yollarda test ediliyor.

Sony Vision S testleri devam ediyor

Elektrikli araç sektörüyle birlikte otomotiv ve teknoloji artık iç içe girdi diyebiliriz. Günümüzde teknoloji devleri, elektrikli araçlar geliştirilerek bu dönüşüme uyum sağlamaya çalışıyor.

Akıllı telefon piyasasında geri adım atan ve yenilikçi teknolojilere yönelen Sony de bu şirketler arasında yer alıyor. Vision S model elektrikli aracını geçtiğimiz yıl tanıtan Sony, bu aracın testlerine önemli bir aşamaya geldi. İlk testleri başarılı bir şekilde geçen Vision S için Avrupa’da halka açık yollarda yeni testler başladı.

Üzerinde 40 adet sensör bulunan Vision S’te 5G bağlantı da bulunuyor. 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniye gibi çok kısa bir sürede çıkabilen Vision S, maksimum 240 km/s hıza ulaşabiliyor. Ancak halen Vision S’in batarya kapasitesi ve menzili gibi çok önemli teknik detaylar belirsizliğini koruyor.

Vision S her ne kadar Sony’nin ürettiği bir araç olsa da bu modelde Bosch, Vodafone, AIMotive gibi çok önemli şirketlerin de imzası bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>