Sony VR gözlüğü için çalışıyor

0

Sony VR gözlüğü

Yenilikçi teknolojilere yönelen Sony, birçok farklı alana yönelik proje geliştiriyor. Sony VR gözlüğü projesi için bir iş ilanı da yayınladı.

Sony VR gözlüğü için ilan yayınladı

Akıllı telefon sektöründen çekilen Sony, yenilikçi alanlara yönelik faaliyetleriyle ön plana çıkıyor. Oyun sektörüyle sanal gerçeklik alanında önemli çalışmalara imza atan Sony, bunu daha ileri seviyeye taşımaya hazırlıyor.

Sony Playstation VR ile sanal gerçeklik alanında oyunculara önemli yenilikler sunuyordu. Japonya merkezli teknoloji devi, bu alandaki çalışmaları için ekibini de genişletiyor.

IGN tarafından paylaşılan habere göre, Sony yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü için iş ilanı yayınladı. İlginç olan ise bu iş ilanı Playstation VR’ı geliştiren Sony Interactive Enrertainment üzerinden değil, direkt olarak Sony üzerinden yayınlandı.

Ortaya atılan iddialara göre Sony bu konuda hızlı hareket etmeyecek ve yeni VR gözlüğün geliştirme çalışmalarına beş yıl sonra başlanacak.

Ayrıca Playstation VR 2’nin de halen duyurulmamış olması, Sony’nin bu alandaki geliştirme çalışmalarına devam ettiğini gösteriyor. Sony’nin VR sektöründe nasıl bir ürünle karşımıza çıkacağını önümüzdeki yıllarda daha net göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>