Sony yeni ev robotunu tanımaya hazırlanıyor

1

90’lı ve 2000’li yıllarda robot köğek AIBO ile büyük sükse yapan Sony, şimdi AIBO’nun tahtını devralacak ve akıllı ev uygulamaları ile uyumlu çalışacak yapay zekalı bir robot köpek tanıtmaya hazırlanıyor.

Aynı zamanda hem fonksiyonel hem de sempatik bir robot tasarlayan Japon elektronik devi henüz robotun detayları hakkında bilgi vermiş değil ancak şirketten sızan bilgiler, Amazon’un Echo hoparlörü gibi, yeni robotun aynı zamanda akıllı ev asistanlığı yapacağını, internete bağlanacağını, sipariş verebileceğini, hava durumu, yol durumu, haber detayları gibi verileri internetten çekerek sahibine ulaştıracağını vurguluyor.

[bk url=https://www.techinside.com/sony-robot-kopek-gelistiriyor/]

Akıllı ev uygulamalarını da kontrol edebilecek olan robot böylece sahibinin emriyle ışıkları açıp kapatabilecek, perdeleri çekip indirebilecek, evin ısısını ayarlayabilecek veya hırsızlığa karşı evde devriye gezebilecek, hareket sensörü ve güvenlik kamerası olarak da kullanılabilecek.

Japon devinin 2500 dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkması beklenen yeni robotunu Kasım ayının ilk haftasında tanıtması bekleniyor. Bakalım Sony’nin yeni robotu Amazon’un Echo’su veya Google’ın Home’u ile rekabet edebilecek mi?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorumlar

  1. Bu işlemleri tabletimle yapabiliyorum zaten,

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>