Techinside Google News
Techinside Google News

Sony yenilenebilir enerji hedefini yeniledi

Sony yenilenebilir enerji hedefini 10 yıl geriye çekerek yeni bir planlama yaptı. Sony; Google ve Apple gibi tamamen yenilenebilir enerji kullanacak.
- Advertisement -

Sony yenilenebilir enerji hedefini 10 yıl geriye çekerek yeni bir planlama yaptı. Sony, rakipleri Google ve Apple gibi tamamen yenilenebilir enerji kullanacak.

Sony yenilenebilir enerji için 2030’u hedefliyor

Birçok teknoloji şirketi üretimden verdiği hizmetlere kadar tamamen yenilenebilir enerjiye geçmek için çeşitli projeler ortaya koyuyor. Bu alanda Google, Apple gibi teknoloji devlerinin ardından bir hamle de Sony’den geldi. Daha önce 20140 yılında tamamen yenilenebilir enerjiye geçeceğini açıklayan Sony, hedefini 10 yıl geriye çekerek 2030 yılını hedeflediğini duyurdu.

Renewable Energy 100 üyelerinden biri olan Sony, şu anda ABD’deki faaliyetlerinin yüzde 25’ini yenilenebilir enerjiyle yürütüyor. Greenpeace’in enerji raporuna göre küresel faaliyetlerinde ise Sony’nin enerji ihtiyacının yüzde 5 oranın yenilenebilir enerji hedefiyle karşıladığı açıklanmıştı. Sony bu alanda Apple ve Google’ın çok gerisinde kalarak D puanını almıştı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir