Sony’den medya produksüyon yazılımı

0

3_imacsCatalyst Prepare ve Catalyst Edit yazılımlarını bünyesinde bulunduran Catalyst Production Suite, tanıtıldığı günden bu yana güçlü medya hazırlama ve 4K, RAW ve XAVC içerikleri için hızlı, odaklanmış düzenleme imkânı sunarak profesyonel medya yapımcılarının iş akışında zaman kazandıran, önemli bir araç oldu.

Sony Creative Software’in Başkan Yardımcısı John Freeborg, “Catalyst Production Suite, medya prodüksiyonunu daha verimli hale getirmek için tasarlandı. Bu maksatla Catalyst Prepare ve Catalyst Edit yazılımlarında gerçekleştirilen iyileştirmeler, yazılım paketinin verimliliğini artırarak medya hazırlama ve düzenleme aşamasında yeni bir esneklik ve hız seviyesi sunuyor. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlere göre Catalyst Production Suite’i sürekli olarak geliştirmeye devam ederek post prodüksiyonu daha da kolaylaştırmak ve prodüksiyon sürecini kısaltmak için çalışıyoruz.” dedi.

Catalyst Prepare 2015.1:

Gelişmiş gezinme: Modern arabirim, dosya tabanlı verimli iş akışları için medyaya doğrudan erişim sağlıyor.

Daha kolay dosya bakımı: Klipleri rahatça organize edin, yeniden adlandırın ve NLE dostu formatlara dönüştürün.

Dönüştürme: Sony (AVC, XAVC, XDCAM ve Sony RAW), Apple (Mac® için ProRes), AVID (DNxHD) ve daha birçok temel formatı destekler.

EDL olarak dışa aktarım: Apple Final Cut Pro (*.fcpxml), Adobe® Premiere (*.prproj), AVID Media Composer (.aaf) ve Vegas Pro (.txt) formatlarını destekler.

Boşaltma: Birden fazla cihazdan doğrulamalı olarak eş zamanlı yedekleyin.

Verimli içe aktarım: Kopyalamadan önce klipleri ve meta verileri hızlıca önizleyerek zaman ve alandan tasarruf edin. Birden fazla klip için başlangıç/bitiş noktaları ayarlayın ve video kaydının yalnızca saklanmaya değer kısımlarını kopyalayın.

Daha iyi medya yönetimi: Doğru klipleri hızlı ve verimli bir şekilde kopyalayın, organize edin ve renklendirin. Düzenleme sürecinde zaman kazanmak için görsel senaryolar oluşturun. Geri bildirim almak için Sony Ci medya bulut platformu üzerinden paylaşın.

Klip yenileme: Flaşlı fotoğrafların olduğu etkinliklerden flaş bantları kullanarak klipleri onarın.

Catalyst Edit 2015.1

Güçlü video FX eklentisi desteği: Catalyst Edit, artık birçok dahili GPU hızlandırılmış video FX eklentisi içeriyor ve OpenFX (OFX) standardını destekliyor. Kullanıcılar artık 3.parti tedarikçilere ait özel efektler, filtreler, medya oluşturucular, geçişler ve daha fazlasını kullanabilir.

Güvenilir renk: ACES iş akışı desteği, renk yönetimi ve düzeltme işlemlerinin sektör standartlarını karşılamasını sağlar.

Zaman çizelgesi düzenlemesinde geliştirmeler: Parçaları yeniden düzenleyin, tüm klipleri seçin, sesi kısılmış parçaları daha etkili görselleştirin, iç içe geçmiş zaman çizelgelerini kolayca oluşturun ve daha birçok yeni işlevler kullanın.

Video sabitleme: Sallantılı aksiyon kliplerini, akıcı sahnelere dönüştürün.

Genişletilmiş düzenleme araçları ve özellikleri: Döngüde oynatma, kısmi veya tam proje rendering’i, kayıp medya içeriğini yeniden bağlama veya farklı dosyalarla değiştirme, J ve L kesimi oluşturma; dizileme düzenleme, geliştirilmiş Sony RAW performansı, hızlı ve ağır çekim için klip oynatma hızını kontrol etme ve kadraj görünümlerini dondurma, görüntü içinde görüntü kontrolü, kırpma ve yakınlaştırma kontrolü, klip ses seviyesi zarflamaları ve rendering sırasında ses kanalı yeniden yönlendirmesi.

John Freeborg, “Bu yeni özellikler ve iyileştirmeler, Catalyst Production Suite’in kullanışlılığını önemli ölçüde artırıyor. Prodüksiyon taleplerinin artması ve takvimlerin giderek sıkışması, güncellenen Catalyst Production Suite’i yaratıcı profesyonellerin beklentileri aşması konusunda temel araç haline getiriyor.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>