Sony’den yeni kablosuz HD görüntülü konferans sistemi

0

Sony_PCS_XC1Sony’nin görüntülü konferans sistemleri ailesine 60 fps’de 1080p çözünürlüğe kadar destek veren, güçlü ancak kullanımı kolay HD sistemi PCS-XC1, sunduğu yüksek görüntü ve ses kalitesi, kablosuz uyumluluğu avantajı ve çok yönlü işbirliği araçlarıyla şirket toplantılarının dünyanın her yerinde düzenlenmesine imkân tanıyor.

PCS-XC1’in Exmor CMOS sensörü ve View-DR teknolojisi, pencereden gelen ışığın yakınında çekim yaparken veya diğer zorlu ofis aydınlatma koşullarında (örneğin bir projektör kullanılıyorken) net görüntüler üretebiliyor. View-DR teknolojisi bunun için her bir pikselin parlaklığını ayarlayarak gölgeleri ortaya çıkarıp aydınlık noktaları yumuşatıyor ve PTZ kamera, istenen görüntüleme açısını desteklemek için ayarlanabiliyor.

Standart sistem 60 fps’ye kadar 720p çözünürlükte HD görüntüler iletebiliyor. İsteğe bağlı PCSA-RXC1 HD yükseltme yazılımı, iletim kabiliyetini 1080/60p’ye çıkararak her biri 1920×1080 çözünürlükte olan HD konferans videosunun ve H.239 ile uyumlu masaüstü ekran görüntüsünün 30 fps’de eşzamanlı olarak iletilmesine imkân tanıyor. Sistem, bu yükseltmeyle birlikte yüksek çözünürlüklü görüntülerin paylaşılmasını gerektiren tasarım konferansları ve benzer etkinlikler için ideal hale geliyor.

PCS-XC1’in ses optimizasyonu teknolojisi, ortam akustiğini ve mikrofon pozisyonunu ayarlayarak yüksek kaliteli ses sunuyor. Bu teknolojiye eşlik eden yeni mikrofon aralığı ayarı özelliği, mikrofona hem uzak hem de yakın seslerin net bir şekilde üretilmesini sağlıyor.

Kompakt, entegre bir ünite olan PCS-XC1, 1,8 kg’lık ağırlığıyla kolayca taşınabiliyor. Taşınabilirlik sayesinde ürün, kalabalık odalar, konferans odaları ve her büyüklükten ofis alanları için ideal bir çözüm sunuyor. İsteğe bağlı PCSA-WXC1 kablosuz yazılımının yüklenmesi ve USB kablosuz LAN modülünün takılmasıyla kablosuz LAN üzerinden kolayca mobil görüntülü konferans gerçekleştirmek mümkün hale geliyor.

Yeni sistemin diğer öne çıkan özellikleri ise toplantıları masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki tarayıcılardan izlemeyi sağlayan HD akış, USB belleğe kayıt yapılabilmesini sağlayan HD kayıt, sezgisel grafik kullanıcı arabirimi ile hırsızlığa karşı koruma sağlayan Kensington güvenlik yuvası olarak sıralanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>