Sony’nin eski CEO’su emekli oluyor

0

Japon elektronik devi Sony’yi zor yıllarında başarıyla yönetmesiyle ve olası bir çöküşten kurtarmasıyla tanınan eski CEO’su ve halen yönetim kurulu üyesi olan Kazuo Hirai, emekli olacağını açıkladı.

Şirketi zarardan kara geçirdi

Sony’deki görevlerine son vererek emekliliğin keyfini sürmek üzere hazırlık yapan Kazuo Hirai, şirkette “Kaz” ismiyle anılıyordu. 2011 yılında şirketin 6.4 milyar dolar zarar etmesinin ardından CEO olarak göreve gelen Kaz şirketin odak noktasını video oyunlarına ve fotoğraf/video/kamera teknolojilerine çevirerek zarar eden bölümlerin şirkete maliyetini düşürmeyi başarırken, şirketi yeniden kar eder duruma geçirdi. 2017 yılında görevden ayrıldığında Sony 6.7 milyar dolar kar etmişti.

Hirai, pek çok eski yönetici olarak emekli olduktan sonra Sony için danışmanlık hizmeti vermeye devam edecek ve deneyimlerini şirketle paylaşacak.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>