“Sorularla Blockchain” kitabı çıktı (ücretsiz indirin)

0

Blockchain Türkiye Platformu, ekosistemi yayınlarıyla beslemeye devam ediyor. Platform bu sefer blockchain’in inceleyen bir kitapla karşımızda

 Blockchain Türkiye Platformu’nun (BCTR) yayımladığı “Sorularla Blockchain” kitabı çıktı. Turan Sert’in kaleme aldığı kitap, yedi ana bölümden oluşuyor. Toplam 151 sayfalık kitapta, blockchain’in tarihçesinden kripto paralara değişen alt başlıklar mevcut.

Blockchain’in sektörlere etkisi

Turan Sert kitabına blockchain’in tanımıyla başlıyor ve bu teknolojinin belirli sektörleri nasıl etkileyeceğini değerlendiriyor. Bu sektörler arasında finans, tedarik zinciri, sağlık ve seyahata sektörleri yer alıyor. Sert ayrıca blockchain’in çevrenin korunmasında kullanılıp kullanılamayacağını da sorguluyor. Geleceği tahmin, sosyal fayda, ICO, token dünyası ve sanat da Sert’in üzerinde durduğu diğer konulardan bazıları.

Blockchain’in geleceği

Turan Sert, “Sorularla Blockchain”de blockchain’in geleceğini de irdeliyor. Bu noktada sanal paralara da giren Sert, Bitcoin’e de değiniyor ve bu birimin tabana yayılıp yayılamayacağı gibi hususlar hakkındaki görüşlerini paylaşıyor. Bununla birlikte Ethereum, SabitPara ve Facebook Libra gibi sanal para meseleri de bu bölümde paylaşılan konular arasında yer alıyor. Sert kitabı soru-cevap şeklinde yazmş, dolayısıyla okunması kolay bir eser olduğunu not edelim.

Turan Sert’in “Sorularla Blockchain” kitabını şu adresten indirebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>