SOS Alerts: Kriz anları için Google çözümü

0

Google, arama ve harita servisleri için SOS Alerts özelliğini hayata geçirdi. Kullanıcılara doğal afet veya farklı kriz ortamlarında daha iyi bilgilendirme sunmak için tasarlanan bu özellik, ilk etapta şirketin arama ve harita servislerine entegre olarak çalışacak.

SOS Alerts neler sunacak?

Google, bu servis için Red Cross, Acil Durum Yönetim Dairesi ve Filipin Hava ve Astronomi Servis İdaresi gibi kurumlarla daha iyi bilgi akışı sağlamak için ortak çalışıyor.

SOS Alerts ile birlikte Google aramalarında ilgili krizin genel durumu, ilgili haber başlıkları, acil durum numaraları, web siteleri ve diğer ilgili bilgiler görünüyor. Ayrıca eğer bahsi geçen olayın yakınındaysanız, Google size bilgileri bildirim göndererek de iletebiliyor.  Harita tarafında ise yukarıdaki bilgilere ek olarak bazı bilgileri haritanın üzerinde pop up şeklinde çıkıyor. 

sos alerts

Bahsettiğimiz bu yeni özellik hem masaüstü, hem de iOS ve Android için sunulmuş durumda. Yeni özellik, şirketin halihazırda kullandığı Google Person Finder, Crisis Map ve Public Alerts portfolyosuna dahil oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>