Techinside Google News
Techinside Google News

Sosyal ağlardan para göndermek kolaylaşıyor

Visa Direct, Visa kart sahiplerinin dünyanın her yerinden, herhangi bir para birimiyle kolay ve güvenli bir şekilde para transferi yapmalarını sağlayacak.
- Advertisement -

money-paraVisa Europe, kişiden kişiye ödemeler hizmetinin kapsamını dünya geneline genişleterek, kullanıcılara sunmaya başlıyor. Böylece, Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa bölgesindeki Visa kart sahipleri, Visa Direct sayesinde dünya üzerinde 2 milyarı aşkın Visa kartına sadece bir cep telefonu numarasıyla hızlı, güvenli ve kolay para transferi yapma imkanına sahip olacak. Bu yıl içinde hayata geçecek yenilikle Visa Direct hizmeti, 20 dilde ve farklı para birimlerinde para transferini mümkün kılacak. Böylece para göndermek her zamankinden daha hızlı ve kolay bir hale gelecek.

Avrupa’da bazı ülkelerde 2013 yılında hizmete sunulan ve 200 binden fazla kullanıcısı bulunan Visa Direct hizmeti ile bugüne kadar toplam 43 milyon Euro’ya ulaşan 600 bin para transferi işlemi gerçekleştirildi.

LinkedIn ile kişiye özel ödeme

Bununla birlikte, Visa Europe’un, merkezi Singapur’da bulunan fastacash firmasıyla gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda, Visa Direct ile Facebook, Twitter, WhatsApp ve Linkedin gibi sosyal ağlar üzerinden de kişiden kişiye ödemeler güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Bankalar, fastacash’in kullandığı teknolojiyi Visa Direct ile birleştirerek herhangi bir Visa kartına para transferini mümkün kılan hizmetleri müşterilerine sunabilecek. Visa kart sahipleri ise fastacash’in yüksek güvenlikli, “fastalink” teknolojisi sayesinde tercih ettikleri sosyal ağlar ya da mesajlaşma platformları üzerinden para transferleri yapabilecekler.

Tüketicilerin mobil yaşamları ve sevdikleri sosyal ağlar ile entegre olabilen ödeme hizmetleri talep ettiğine dikkat çeken Visa Europe’tan Sue Onians “Dünya her geçen gün küçülür ve insanlar arasındaki etkileşim daha da hızlanırken, ödemelerin de bu yönde tasarlanması gerekiyor. Tüketiciler, arkadaşlarına ve ailelerine coğrafi sınırları aşarak herhangi bir kısıtlama olmadan kolay ve güvenli bir şekilde para göndermek istiyor. Visa Europe’un Visa Direct hizmeti bu isteği karşılarken, fastacash ile olan işbirliğimiz ise sosyal ağlar aracılığı ile para transferini çok daha kolay hale getirecek” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir