Sosyal medya şirketleri ABD istihbarat yöneticileri ile ne konuştu?

0

ABD’nin dev sosyal medya ve internet şirketleri Facebook, Twitter, Intstagram, Google, Amazon ve Microsoft’un yöneticilerinin Mayıs ayı içinde ABD istihbarat kurumlarının yöneticileri ile özel bir toplantıya katıldığı anlaşıldı.

Seçim endişeleri başladı

2016 yılında Rusya’nın sosyal medya üzerinden ABD seçimlerini manüple etmesi nedeniyle alarma geçen ABD istihbaratı, yaklaşan yeni seçimlerde benzer müdahalelerin yaşanmaması için sosyal medya servisleri ile önlemleri konuştular.

The New York Times’ın ortaya çıkardığı toplantıya ise Facebook’un ev sahipliği yaptığı ortaya çıktı. Toplantının, 2016 seçimlerinden sonra sosyal medya ve istihbarat yöneticileri arasındaki ilk toplantı olduğu ve toplantıların devam edeceği de vurgulandı.

Toplantıda konuşulan konuların detayları ve istihbaratın teknoloji şirketlerinden hangi taleplerde bulunduğu ise henüz bilinmiyor ve taraflar konu hakkında konuşmuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>