Soundcloud batıyor mu?

0

Alternatif müzik paylaşım servisi Soundcloud, Spotify ve Apple Music gibi güçlü rakiplerin karşısında havlu atmak üzere olabilir. Popüler müzik servisi 420 çalışanından 170’ini işten çıkarıp San Francisco ve Londra’daki ofislerini de kapattı. Şirket artık Berlin’deki merkezinden yönetilmeye devam edecek. ABD operasyonlarını ise New York ofisi sürdürecek.

Soundcloud’un kurucularıdnan Alex Ljung bu operasyonu, “daha karlı bir şirkete dönüşme çabası” olarak açıklarken, piyasada Soundcloud batmak üzere mi sorusu da dile getirilmeye başlandı.

Şirket kısa süre önce yatırımlarını desteklemek için bankalardan 70 milyon dolarlık kredi almasıyla gündeme gelmişti. Bu sırada Spotify’ın Soundcloud’u satın almak için görüşmeler yaptığı da biliniyor ancak Soundcloud şimdilik, küçük yatırımlara gelir düzeyini yükselterek bağımsız kalmaya odaklandığının altını çiziyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>