Soundcloud’un CEO’su değişti

1

Hissedarlarının kritik oylamasından, yeni yatırım almasına izin çıkan Soundcloud, pratik olarak iflastan kurtulmuş oldu ancak ünlü müzik paylaşım servisine para kazandıramayan CEO hissedarların öfkesinden kurtulamadı.

Soundcloud’un hissedarları Cuma günü önemli bir oylama için bir araya gelip, yeni yatırımcıların teklifini kabul edip etmemek konusunda kritik bir oylama yaptı. Mevcut hissedarlar hisselerini biraz ucuzdan satmış olsa da şirketin birkaç aya kadar yaşayacağı büyük nakit krizi ve muhtemel iflas problemi böylece çözülmüş oldu.

Ancak şirketin mevcut CEO’su ve kurucusu Alex Ljung, görevini Vimeo’nun eski CEO’su Kerry Trainor oldu. Şimdi Soundcloud’un yeni CEO’su ve yatırımcılardan gelen 170 milyon dolar ile Soundcloud’u popüler bir müzik paylaşım ve stream platformuna dönüştürmesi bekleniyor. Soundcloud şimdi nasıl bir hamle ile rakipleri olan Spotify ve Apple Music’in karşısında ayakta durmaya çalışacak, merakla bekleniyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>