SpaceX doğal gaz çalışmaları yapmak istiyor

0

SpaceX doğal gaz

SpaceX doğal gaz çalışmaları yapmak istediğini duyurdu. Şirketin, Texas’ta doğal gaz arama çalışmaları yapmak istediği belirtildi.

SpaceX doğal gaz arayacak

Yenilikçi projeleri nedeniyle tüm dünyanın takip ettiği SpaceX, yakıt konusunda çalışmalar yapmak istiyor. Bunun için SpaceX’in, Texas’ta doğal gaz kazıları yapmak istediği belirtildi.

SpaceX’in doğal gaz arama çalışmalarının altındaki ana neden ise yakıt ihtiyacını karşılamak. Uzay taşımacılığından telekomünikasyona kadar birçok alanda çalışmalarıyla bilinen SpaceX, doğal gaz ile kendi yüksek enerji ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Şu an için SpaceX konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Ancak uzay roketlerindeki yüksek enerji ihtiyacı, SpaceX’in en çok zorlandığı konulardan biri diyebiliriz.

SpaceX bu konuda hızlı hareket etmek istese de kazılara hemen başlayamayacak. Doğal gaz çalışmaları yüksek risk içerdiği için Texas’ta çeşitli komisyonlardan izinler alınması gerekiyor. Elon Musk her ne kadar yenilenebilir enerjiye olan tutkusuyla bilinse de yüksek enerji ihtiyacının olduğu bu alanda fosil yakıtlardan faydalanmak zorunda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>