SpaceX Falcon 9 yeniden havalandı

0

SpaceX, California sahilindeki Vandenberg Hava Kuvvetleri Üssünden yeni bir Falcon 9 fırlatarak projeyi devam ettirdi.

Eylül ayında yapılan testlerde patlamanın yaşanması, SpaceX Falcon 9 projesi için en büyük darbelerden birisi olmuştu. Yapılan açıklamalarda platformun dahi hasar gördüğü belirtilirken, enkaz çabuk kaldırılarak projeye kaldığı yerden devam edilmesi projenin taraftarlarını da oldukça sevindirdi.

SpaceX Falcon 9 fırlatıldıktan sonra gelen raporlarda iki etabın da başarılı bir şekilde tamamlandığı ve yörüngeye ulaşıldığı belirtildi. Bu açıdan SpaceX Falcon 9 için bu sefer başarılı bir çalışma tamamlandı.

Yeni Dönem Başlatıldı!

Yeni projenin CEO’su Matt Desch tarafından yapılan açıklamalarda yeni proje hakkında iddialı kelimeler kullanılırken, yeni nesil uydu hizmetlerinin sunulması noktasında yeni bir dönem başlatıldığı belirtildi. Üstelik uzayda yeni bir çağ açıldı gibi tanımlamalar, ülke basınının sınırlarını aşmayı başardı. SpaceX adlı firma tarafından yapılan bu çalışmalarda, firmanın vizyonunu geliştirmesi yeni projesi ile tüm dünyada konuşulmayı başardı.

Misyon 2018’de Tamamlanacak

Falcon 9 projesindeki en önemli amaç her uçuş ile 10 adet uydu taşımak. 2018 yılına kadar istenilen uydunun yeryüzünden 450 kilometre yüksekliğe çıkarılarak yörüngeye yerleştirilmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>