SpaceX uzaya turist götürüyor

0

SpaceX’in roketleri Mars’ı ıskaladılar ama Elon Musk Ay konusunda kendine güveniyor, bu kadar yakın mesafeyi ıskalamayacağına inanıyor. 

Ay’a gidiyoruz

SpaceX şimdi, şirkete para kazandıracak yeni bir projeyi duyurdu. Ay’a turist götürüp getirmek. Japon moda devi Zozotown’un kurucusu Yusaku Maezawa ile anlaşan SpaceX, Japon milyaderi Ay’ın karanlık yüzüne götürüp geri getirecek. Böylece Yusaku Maezawa Ay’ın karanlık yüzünü görebilmiş az sayıdaki insandan biri olacak.

Elon Musk ise bu turistik gezi nedeniyle yaptığı basın toplantısında, insanlığı olabildiğince çabuk şekilde, çok sayıda gezegende yaşayan bir medeniyete dönüştürmek istediğinin altını çizerken, Ay yolculuklarının bu yolu açacağına inandığını belirtti.

Yolculuk 2023 yılında gerçekleşecek ve SpaceX’in yeni uzay gemisi BFR ile yapılacak. Yolculukta uzay turisti Yusaku Maezawa’nin yanında, gemi mürettabatı ve yolculuğu kaydedecek 6-8 sanatçı yer alacak. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>