SpaceX’in Ay turisti 8 yolcu daha arıyor

0

SpaceX’in 2023’te başlamayı planladığı turistik Ay yolculuklarının ilkini satın alan Japon moda milyarderi, uzay gemisinde satın aldığı diğer koltuklar için de yolcuları kendisi seçecek.

Ay’a reklam için mi gidiyor?

Medyada reklam vererek kendisiyle beraber gelecek 8 yol arkadaşı aradığını duyuran Yusaku Maezawa, adaylar için 14 Mart’a kadar ön talep süresi verdi. Ardından aday olan yolcularla mülakatlar 21 Mart’ta başlayacak.

Maezawa bu yolculukta kendisiyle beraber sanatçıları da aya götürüp bir haftalık Ay gezisini dünyada en iyi şekilde anlatacak ekibi kurmak istiyor. Elbette Japon milyarder bu operasyonu ile dünya çapında reklamını da yaparak yüksek fiyatlı moda ürünlerini satabilmek için önemli bir talep de yaratmış olacak.

Elon Musk ise bu yolculuğun 2023’te gerçekleşmesinin çok büyük ihtimal olduğunu dile getiriyor ama geziye aday olanların olası gecikmeler için de esnek bir ajandaya sahip olmasını öneriyor.

Daha önce Virgin Galactic şirketi de uzaya çıkıp inen uzay gemisi SpaceShip 1’in testleri sırasında uzay yolculuğu biletleri satmış, 100 bin dolarlık biletleri kapış kapış satın alan zenginler, uzaya ilk çıkan turistlerden olmak istemişti. Ancak testlerin kötü gitmesi nedeniyle bu adaylar 10 seneden uzun zamandır uzaya çıkmayı bekliyorlar.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>