Sportsoul 2016’da yüzde 40 büyüdü

0

2014 yılı itibari ile e ticarette var olmaya başlayan Sportsoul, 2016 itibari ile yüzde 40’lık bir büyüme başarısı gösterdi.

Sportif giyimin en çok tercih edilen adreslerinden birisi olmayı başaran Sportsoul, çok iyi bir yılı geride bıraktı. Hazırlanan infografiklerde markanın yüzde 40 oranında bir büyüme yaşadığı belirtilirken, 2017 yılına dair daha iddialı hedefler belirlendi.

Vepa Group tarafından yönetimi gerçekleştirilen Sportsoul’da en önemli etken son kullanıcıya hitap edilmesi. Böylece kısa süre içerisinde operasyon istatistiklerinin arttığı Sportsoul, 2016 ile birlikte önemli bir kilometre taşını da geride bırakmış durumda.

Rakamlarla Sportsoul

Sportsoul için resmi olarak paylaşılan infografik, markanın 2016 yılıncaki macearasını gözler önüne seriyor. Rapora göre ön plana çıkan detaylar ise şöyle;

  • 145 bin üye.
  • 32 milyon sayfa gösterimi.
  • 2 milyon ziyaretçi
  • En çok alışveriş yapılan gün Pazartesi
  • Mobil ziyaretçi oranı % 54

Sportsoul için en çok güç sağlayan mecralardan birisi de mobil oldu. Mobil alışveriş oranlarının yüzde 30’a ulaştığı firmada, ziyaretçilerin yüzde 54’ü de mobil giriş sağlıyor. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Marka Müdürü Erkal Ceyhan eski dönemlere göre Sportsoul kullanımında mobile ciddi bir kaymanın olduğunu söylerken, artık kullanıcıların tüm işlemlerini cep telefonlarında bitirebildiğini belirtti.

Siparişlerin platformlara göre dağılımı ise şöyle;

  • Yüzde 63, 57 bilgisayarlar
  • Yüzde 31,51 mobil cihazlar
  • Yüzde 4,92 tabletler

2017’de Hedefler Ne?

Tüm bu istatistikler doğrultusunda markanın en önemli hedeflerinden birisi de mobil deneyimi geliştirmek ve rakamları arttırmak. Ayrıca müşterilere daha iyi hizmet verebilmek adına teslimat süreçlerinde de hızlanmak, aynı günde hızlı kargo firmanın 2017’de üzerinde çalışacağı konular olacak. ayrıca uzun zamandan beri ticaret sistemi için düşünülen yeni bir iş modeli de kullanıma açılacak. Ortadoğu ve Asya pazarına açılmayı düşünen e ticaret markası için dil entegrasyonları ve pazara yönelik çalışmalar tamamlanmış durumda.

Paylaşılan infografik ise şöyle;

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>