Spotify, 200 milyon Premium aboneyi aştı!

0

Dünyanın en popüler müzik dinleme uygulaması olan Spotify ekim ayındaki kazanç sıralamasında, 195 milyon Premium aboneye ulaştı. Bu yıl sonuna kadar 200 milyon aboneye ulaşma hedefinin olduğunu açıkladı. Spotify bu hedefe ulaşabildiğini ve 205 milyon Premium aboneyle hedeflerini aştığını açıkladı. Bu bilgiler, şirketin diğer finansal verileriyle birlikte 2022 dördüncü çeyrek finansal performans raporunda paylaşıldı.

489 Milyon aktif kullanıcıya sahip.

205 milyon Spotify Premium abonesine ek olarak, şu anda 489 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu da paylaştı. Çoğunlukla yeni podcast şovlarına yapılan yatırımlar ve Kinzen’in satın alınmasıyla yoğun bir akışa sahip oldu. Sesli kitap hizmetini Avustralya, İngiltere, Yeni Zelanda ve İrlanda’ya genişlettiğini paylaştı. Ayrıca şirket geçen yılın sonlarında Google Play Store üzerinden faturalandırma desteğini kullanıma sundu.

CES sırasında Google, Connect’i varsayılan Android 13 medya oynatıcısına entegre ederek Spotify ile ortaklığını duyurdu. Apple Music ve Amazon Music gibi rakipler fiyatlarını yükseltirken, Spotify’da fiyatlarına zam gerçekleştirdi. Tüm iyi haberlere rağmen, teknoloji alanındaki diğer birçok şirket gibi son zamanlarda yüzlerce çalışanını işten çıkarmak zorunda kaldı.

Tüm bu haberlerin yanı sıra, bir yıl önce süresiz olarak ertelenen şirketin HiFi hizmeti için henüz bir güncellemesi gerçekleşmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.