Spotify Araba Görünümü modunu kaldırdı

0

Spotify Araba Görünümü

Spotify Araba Görünümü modunu kaldırdığını bildirdi. Bu modun kaldırılmasıyla Spotify, daha sade bir özellik üzerinde çalışacak.

Spotify Araba Görünümü modu artık kullanımda değil

Spotify 2019’da sadeleştirilmiş Araba Görünümü modunu duyurduğunda, sürücülerin yolda dikkatlerinin dağılmasını önlemenin akıllı bir yolu gibi görünüyordu.

Bu görünüm, arabanıza Bluetooth üzerinden her bağlandığınızda, menü düğmeleri ve albüm resmi gibi gereksiz öğeleri kaldırıyordu. Bunun yerine, müziği duraklatmak ve çalmak için size büyük düğmeler veriyordu. Ancak, Spotify’ın yakın tarihli açıklamasında özelliği “kullanımdan kaldırmayı” onayladığı bildirildi.

Özelliğin Android uygulamasından kaybolduğunu fark eden bir kullanıcıya yanıt veren bir Spotify moderatörü, Spotify’ın “en iyi araç içi dinleme deneyimini sunmanın çeşitli yeni yollarını aktif olarak araştırdığını” belirtti. Araba görünümünün kaldırılmasının “yeni yeniliklere yol açmak” için gerekli olduğunu ekledi. Bu yeterince makul olsa da gerçekten kullanışlı bir güvenlik özelliğinin net bir şekilde değiştirilmeden terk edilmesini mazur göstermez.

Moderatör, Spotify’ı eller serbest olarak kontrol etmek için Google Asistan’ı (veya iOS’ta Siri) kullanmayı önerdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>