Spotify canlı şarkı sözleri özelliğini ABD’de test ediyor

0

Spotify canlı şarkı sözleri

ABD’de başlatılan testlerde, Spotify canlı şarkı sözleri özelliğini deniyor. ABD’deki testler başarılı olursa, bu özellik yaygınlaşabilir.

Spotify canlı şarkı sözleri özelliğini yayınlayacak mı?

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, iyileştirmeler yaparak kullanıcı kitlesini büyütmeye çalışıyor. Bunun için çeşitli albüm klibi oynatma gibi özellikler daha önce kullanıma alınmıştı.

Son günlerde Spotify’ın odak noktası ise canlı şarkı sözleri olmuş durumda. Daha önce 26 ülkede test edilen bu özellik, ABD’de de test edilmeye başlandı. Şarkı sözleri özelliğiyle birlikte, kullanıcılara şarkılarla senkronize şekilde şarkı sözleri sunuluyor. Böylelikle etkileşimli bir müzik deneyiminin sunulması hedefleniyor.

2016 yılında Spotify bu özellik için Musicmatch ile görüşmeler yapmıştı. Ancak bu görüşmelerde istenilen sonuca ulaşılamamıştı. 2020 yılında testlerine başlanan özelliğin ABD’de kullanıma sunulmuş olmasıyla, daha geniş bir kitlede sonuçlar görülebilecek. Ancak bu özelliğin testler sonucunda kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Spotify, Apple Music ve Deezer gibi rakipleriyle olan mücadelenin kızışmasıyla yeni özellikler sunmaya devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>