Spotify canlı ses girişimi satın aldı

0

Spotify canlı ses

Clubhouse ile canlı ses odaklı uygulamalara olan ilgi artış gösteriyor. Bu amaçla Spotify canlı ses girişimini bünyesine kattı.

Spotify canlı ses girişimi Betty Labs’ı satın aldı

Clubhouse tüm dünyada beklenenin çok ötesinde bir başarı yakalarken, büyük platformlar da bu alanda özellikler duyuruyor. Bu amaçla dev şirketler, yeni satın alımlarla portföyünü güçlendiriyor.

Son olarak Spotify, Betty Labs isimli şirketi bünyesine kattığını duyurdu. Clubhouse’a ve Twitter’ın Spaces gibi özelliklerine rakip olacak Betty Labs, Locker Room’u marka hlaine getirmeyi hedefliyor.

Spotify’da Ar-Ge’den sorumlu isimler arasında yer alan Gustav Söderstörm, kullanıcıların canlı formatlar istediğini söyledi. Ayrıca bu yönde bir çalışmayı, yakında milyonlarca kullanıcıya sunacaklarını da vurguladı.

Zaten ses odaklı bir kullanıcı kitlesine sahip olan Spotify, böyle bir girişimle büyük bir kullanıcı kitlesi yakalayabilir. Hatta Spotify’da sanatçılar ve hayranlarının bir araya gelmesinin de önü açılabilir. Betty Labs’ın CEO’su Howard Akumiah müzik, kültür ve canlı sohbet odaklı harika bir platform oluşturacaklarını vurguladı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>