Spotify ikinci çeyrek raporu yayınlandı

0

Spotify ikinci çeyrek

Çevrimiçi müzik sektörünün en büyük Spotify ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Kademeli normalleşme ile Spotify, toparlanma sürecine girdi.

Spotify ikinci çeyrek sonuçları

Koronavirüs önlemleri kapsamında, neredeyse tüm dünyada vatandaşlar evlerinde eskiye kıyasla çok daha fazla vakit geçirmeye başladı. Bu da kullanıcıların daha çok dışarıda müzik dinlemek için kullandığı Spotify’ın istatistiklerine olumsuz yansıdı.

Ancak ikinci çeyrekte tüm dünyada yaşanana kademeli normalleşmeyle birlikte Spotify da toparlanma sürecine girdi.  Spotify’ın yayınladığı ikinci çeyrek sonuçları, şirketin mali sonuçlarının yanı sıra yaşadığımız normalleşme sürecine de ışık tutuyor. İkinci çeyrek sonuçları ile koronavirüs öncesi kıyaslandığında, araç içi dinlemede yaklaşık yüzde 10’luk bir gerileme olduğu görülüyor. Bu da kademeli normalleşmede araç ile seyahatin neredeyse eski haline döndüğünü gösteriyor.

Aylık aktif kullanıcı sayısı 300 milyonu bulan Spotify, şu anda 138 milyonluk Premium kullanıcıya sahip. bu da uygulama için önemli bir kilometre taşının daha aşıldığını gösteriyor. Ayrıca kullanıcıların yüzde 21’inin, Spotify’ı oynatma listelerinden yararlanmak için kullandığı görülüyor. Gelir ve kullanıcı sayısı bakımında artış yaşayan Spotify, salgının getirdiği belirsizlikten kısmen kurtulmuş durumda. Ancak aile ve grup şeklindeki kullanımlar, şirketin kullanıcı başına elde ettiği ortalama gelirin düşmesine neden olmuş durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>