Spotify Kids kullanıma sunuldu!

0

Spotify Kids

Spotify, çocuklara özel müzik uygulaması Spotify Kids üzerinde bir süredir çalışıyordu. Geliştirme çalışmalarının ardından Spotify Kids kullanıma sunuldu.

Spotify Kids ağını genişletecek

Çevrimiçi müzik ve video platformları, çocuklara özel uygulamalar ve üyelikler oluşturarak kullanıcı ağını genişletmeye çalışıyor. YouTube’un YouTube Kids hamlesinden sonra, dünyanın en büyük çevrimiçi müzik platformu Spotify da benzer bir hamle yaptı.

Şu anda 3 ülkede kullanıma sunulan Spotify Kids, Spotify’ın kullanıcı kitlesini artıracak. Bünyesinde 50 milyondan fazla şarkı barındıran uygulamanın çocuklar için versiyonuyla, ebeveynler çocukların hangi müzikleri dinlediğini kontrol edebilecek. Çocukların yaş aralığı seçildiğinde, Spotify da kullanıcının dinleme zevkine ve yaş aralığına uygun içerik önerilerinde bulunacak.

Ayrıca renkli bir tasarıma da sahip olan uygulama, çocuklar tarafından daha rahat bir şekilde kullanılabilecek. Beta sürümü yayınlanan uygulama şu anda İrlanda, Birleşik Krallık ve Avustralya’da kullanıma sunuldu. Kısa süre sonra tüm dünyada kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>