Spotify Podcast önerilerinde bulunacak

0

Spotify podcast yayıncılığıyla son yıllarda önemli bir dinleyici ve yayıncı kitlesi kazandı. Yeni düzenlemeyle Spotify, podcast önermeye de başlayacak.

Spotify podcast ile büyüyor

Çevrimiçi müzik servislerinde kıyasıya rekabetin artmasıyla, bu platformlar farklı alanlarda yenilikler yaratarak ön plana çıkmaya çalışıyor. Özellikle Spotify, podcast yayınlarıyla bu alanda yenilikçi çalışmalara imza atıyor.

Almanya, Kanada ve İsveç’te test edilen yeni özellikle Spotify, podcast önerilerine yönelik yeni bir güncelleme yayınlayacak. Böylelikle kullanıcılara sadece müzikler için öneri sunulmayacak, farklı podcast yayınlarını dinlemeleri de sağlanacak.

Ayrıca podcastler için farklı ve yenilikçi çalma listeleri de önerilecek. Böylelikle Spotify’da sadece müzik dinleyen kullanıcıların da podcast yayınlarını dinlemeye başlaması hedefleniyor.

Spotify’ın bu yeni özelliği ne zaman kullanıma sunacağı ise henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>