Spotify podcast stratejisini değiştiriyor

0

Spotify podcast

Apple, podcast abonelik hizmetinde artık tek başına olmayacak gibi görünüyor. Yeni iddialara göre Spotify podcast stratejisini değiştiriyor.

Spotify podcast stratejisinde yeniliğe gidiyor

Wall Street Journal, Spotify’ın kendi ücretli podcast sistemini açıklayacağını iddia etti. Apple’ın aksine Spotify, podcastler için net bir ücret talep etmeyecek ve üyelik istemeyecek.

Bunun yerine podcast yayıncıları kendi ücret skalalarını belirleyebilecek. Spotify tarafında resmi bir açıklama yapılmadı ancak reklamcılık sorumlusu Dawn Ostroff, podcast alanında herkese yer olduğunu belirtti.

Patreon, Pocket Casts, Stitcher ve Amazon Wondery’nin hepsi daha önce ücretli podcast’ler sunmuştu. Spotify ile ilgili çıkan bu iddialar, podcast tarafında Apple ile Spotify arasında şu anki ve gelecekteki rekabeti ortaya koyuyor. Apple, yakın gelecekte ücretli podcast aboneliklerine sahip tek teknoloji devi olmayabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>