Techinside Google News
Techinside Google News

Spotify, Premium’un sunduğu seçenekleri artırıyor!

Spotify, ücretsiz sesli kitap avantajını Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda'ya getirdiğini duyurdu. Bu pazarlardaki kullanıcılar aylık 15 saat ücretsiz sesli kitap dinleme süresine erişebilecek.

Spotify ayrıca sesli kitap kataloğunu 200.000’den 250.000’e çıkaracağını duyurdu. Bu ayrıcalık halihazırda ABD, İngiltere ve Avustralya’da mevcut.

Genişleme, Spotify’ın sesli kitap hizmetinin Amazon’un sahibi olduğu Audible’ın ardından ikinci en büyük sesli kitap sağlayıcısı olduğunu açıklamasından iki ay sonra geldi. Spotify, ücretsiz hizmetin geçen Kasım ayındaki lansmanından bu yana kullanıcıların 150.000’den fazla eser dinlediğini söylüyor.

- Advertisement -

Sesli kitaplar Spotify uygulamasının Ana sayfa akışında veya arama sekmesinde bulunabilir. “Premium’a dahil” olarak işaretlenen tüm sesli kitaplar Premium aboneliğiyle dinlenebiliyor. Dinleme saatlerinizi uygulamanızın ayarlarından takip edebiliyorsunuz. Dinleme saatleriniz biterse, 10 saatlik ek tahsisler de satın alabiliyorsunuz.

Dinleme platformu, kısa süre önce ücretsiz kullanıcılarının ABD’deki sesli kitap koleksiyonuna erişmesine olanak tanıyan bir plan başlattı. 15 saatlik dinlemeyi içeren plan, Spotify’a Audible ile pek ilgilenmeyen kullanıcıları hedefleyerek Audible ile rekabet edebilmesi için bir yol sunuyor.

Audible’ın aylık 14,95 dolar tutarındaki aboneliği, kullanıcılara bir kitap satın almak için bir kredi verirken Spotify’ın 9,99 dolar tutarındaki planı, kullanıcıların kataloğunda 15 saat dinlemesine olanak tanıyor; bu genellikle birden fazla sesli kitabı dinlemek için yeterli bir süre.

Yakın geçmişte başka adımlar da atılmıştı

Spotify, kullanıcılarına birlikte müzik dinleme deneyimini daha da geliştirmek için masaüstü uygulamasına “Spotify Jam” özelliğini ekledi. Bu özellik, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak arkadaşlarıyla müzik paylaşmasını sağlayan bir davet usulü platform olarak tasarlandı.

Spotify, mobil uygulamanın yanı sıra artık masaüstü versiyonunda da bu özelliği kullanıcılarına sunarak, müzik dinleme deneyimini daha sosyal hale getiriyor. Kullanıcılar, aileleriyle, arkadaşlarıyla veya iş arkadaşlarıyla aynı anda müzik dinleyebilir ve bu deneyimi kişiselleştirilmiş olarak paylaşabilirler.

“Spotify Jam“, Premium aboneler için özel bir ayrıcalık sunarken, ücretsiz kullanıcılar da bu deneyime katılabilirler. Ancak, Jam başlatma yetkisi sadece Premium abonelere verilmiştir. Ücretsiz kullanıcılar ise başlatılan bir Jam‘e katılarak şarkı ekleyebilirler.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir