Spotify ücretli podcast yayınlayacak mı?

0

Spotify ücretli podcast

Geçtiğimiz günlerde Spotify ücretli podcast yayınlayacak iddiaları gündeme gelmişti. Spotify konuyla ilgili resmi açıklama yaptı.

Spotify ücretli podcast haberlerini yayınladı

Çevrim içi müzik platformu olarak hayatımızda önemli bir yer edinen Spotify, son yıllarda podcastleriyle önemli bir kullanıcı kitlesine sahip. Kullanıcılar evde, arabada, yolculuklarında podcast dinleyerek eğlenceli ve bilgilendirici vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Variety Intelligence yöneticisi, Spotify’ın ücretli podcast yayınlamayı hedeflediğini duyurmuştu. Bunun için 4 farklı model öne sürülmüştü. Sadece podcastlere özgü bu abonelik modelinin, müzikleri kapsamayacağı ve 4 paketin 2,99 ila 7,99 dolar aralığında ücrette olacağı belirtilmişti.

Ücretli abonelere erken erişim ve özel içeriklerin sunularak bu alanda kullanıcıların ilgisinin toplanacağı belirtiliyordu. Ancak Spotify tarafından yapılan açıklamada, ücretli aboneliklere yönelik iddialar yalanlandı. Spotify, kullanıcı deneyimi artırmak için rutin araştırmalar yaptığını duyurdu. Şu an için Spotify bu iddiaları yalanlamış olsa da podcast tarafında yaşanan büyümeyle gelecekte bir ücretlendirme yapması pek de sürpriz olmayacak diyebiliriz. Ancak bu tip bir strateji, kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>