Spotify’ın iOS uygulaması için yeni gelişme

0

Spotify iOS uygulaması

Spotify’ın iOS uygulaması, yakın zamanda AirPlay 2 desteği almayacak. Yapılan açıklamada, projenin büyüklüğüne vurgu yapıldı.

Spotify’ın iOS uygulaması AirPlay 2 desteği almayacak

Spotify, iOS uygulamasına AirPlay 2 desteği ekleme planını şimdilik rafa kaldırdı. MacRumors tarafından bildirildiği üzere, bir Spotify temsilcisi topluluk forumunda: “Bu Fikri şirket içinde tartıştık ve AirPlay2’yi uygun bir şekilde desteklemek için çalışırken, şimdilik kapatmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

Bunun nedeni ise ses sürücüsü sorunlarına bağlandı. Paylaşımda, öngörülebilir gelecekte tamamlayamayacağımız daha büyük bir proje gibi görünüyor denildi. Apple, AirPlay 2’yi üç yıl önce iOS 11.4’ün bir parçası olarak kullanıma sundu. Şirket ayrıca geçen yıl HomePod ve HomePod mini’de üçüncü taraf müzik hizmetleri için destek sağladı. Spotify, HomePod hoparlörleri için yerel destek sunmuyor, ancak Siri aracılığıyla uygulamadan müzik çalabilir ve Spotify parçaları Apple Watch’a indirilebiliyor. Spotify yine AirPlay veya Spotify Connect üzerinden hoparlörlere ve akıllı TV’lere bağlanabiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>