Square Bitcoin donanım cüzdanı çıkaracak

0

Square Bitcoin

Square Bitcoin donanım cüzdanı için çalışmalara başladı. Donanım lideri Dorogusker, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Square Bitcoin cüzdanı açıklamasında bulundu

Square’in Donanım Lideri Jesse Dorogusker, Twitter’da şirketin “bitcoin gözetimini daha yaygın hale getirme” kararı aldığını açıkladı.

Şirketin CEO’su Jack Dorsey, bundan birkaç hafta önce donanım cüzdanı hizmeti oluşturacaklarına yönelik açıklama yapmıştı. Bu noktada şirket en azından ürünü global olarak kullanılabilir hale getirmek ve mobil kullanıma öncelik vermek istiyor. quare, projeyi yürütmek için Square’in Donanım Güvenlik Lideri Max Guise tarafından yönetilen bir ekip oluşturacak ve şu anda proje için kilit rollere alım yapıyor.

Şu anda ayrıntılar az olsa da Jack, Haziran ayında bir cüzdan oluşturma olasılığı hakkında ilk konuştuğunda Square’in ürünü “yazılımdan donanım tasarımına ve toplulukla işbirliği içinde” açık bir şekilde oluşturacağını söylemişti.

Square’in donanım cüzdanının hangi özelliklere sahip olacağı ve ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>