Square Bitcoin satışından vazgeçecek mi?

0

Kısa bir süre önce Square Bitcoin satışlarına başlamıştı. Ancak şirket Bitcoin satışlarından beklediği geliri sağlamayamadı.

Square Bitcoin satışı için yeni planlama yapabilir

Ödeme teknolojileri alanında faaliyet gösteren Square, finans alanındaki dönüşüme ayak uydurarak Bitcoin satışlarına başlamıştı. Şirket ekonomik anlamda genel olarak çok iyi bir durumda olsa da Bitcoin konusunda işler pek de beklenildiği gibi gitmiyor.

Bitcoin satışlarından 65.5 milyon dolar gelir elde eden Square, bu faaliyetler için toplam 64.7 milyon dolar harcama yaptı. Bu alanda elde ettiği net gelir 830 bin dolar seviyesinde kaldı.

Şirketin genel ekonomik durumuna baktığımızda ise geçen yıla kıyasla gelirini yüzde 43 oranında artırdığını ve 959 milyon dolar gelir elde ettiğini görüyoruz. Yani Bitcoin satışları, şirketin ekonomisindeki payı oldukça düşük bir seviyede.

Dolayısıyla Square’in bu alana harcadığı zaman ve emekten vazgeçip, başka alanlara yönelmesinin pek de sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>