Square gelirlerini artırmaya devam ediyor

0

Square geliri

Bitcoin hacmindeki artışla Square gelirlerini artırmaya devam ediyor. Dijital hizmetlere olan talep artışı da bunda büyük rol oynadı.

Square gelirlerini Bitcoin ve dijitale olan taleple artırıyor

Finansal hizmetler ve ödeme teknolojileri şirketi Square, kâr tahmilerini aşmaya devam ediyor. Bunda Bitcoin’in artan hacmi de büyük rol oynuyor.

Twitter Inc’in en büyük patronu Jack Dorsey liderliğindeki ödeme şirketi, tek seferlik maliyetleri ortadan kaldırarak hisse başına 41 sent kazandı. Refinitiv’in IBES verilerine göre ise analistler hisse başına ortalama 16 sent bekliyordu.

Bu yükselişti artan Bitcoin hacmi büyük bir role sahip. San Francisco merkezli Square, Şubat ayında Bitcoin’e 170 milyon dolar yatırım yaptığını söylemişti. Şirket ayrıca 2020’nin son çeyreğinde ise 50 milyon dolarlık Bitcoin hacmine sahipti.

Koronavirüs salgını ve dijital hizmetlere geçişin de artması Square için büyümeye en uygun ortamı oluşturdu. Square’in platformunda işlenen işlemlerin bir ölçüsü olan Brüt Ödeme Hacimleri yıldan yıla yüzde 29 artışla 33.1 milyar dolara yükseldi. İlk çeyrekte toplam net gelir neredeyse 4 kat artarak 5.06 milyar dolara çıktı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>