Square mobil uygulamasını yayınladı

0

Square mobil

Bordro yönetimi konusunda küçük işletmelere kolaylıklar sağlayan Square, sadece web üzerinden hizmet vermekteydi. Square mobil uygulaması sonrasında şirketin hisseleri de artış gösterdi.

Square mobil ile bordro takibi

İlk olarak 2015 yılında bir masaüstü hizmet olarak başlatılan Square Payroll, standart bordro işlemleri için dijital bir çözüm sunuyor. Square üzerinden çalışanların vardiya saatleri takip ediliyor, işletme sahipleri vergi hesaplamasını yapabiliyor ve fonları işçilere gönderebiliyor. Tüm bu bilgiler otomatik olarak dosyalanarak ilgili birimlere gönderilebiliyor.

Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen San Francisco merkezli Square, şimdiye dek sadece web üzerinden hizmet vermekteydi. Özellikle küçük işletmeler için portföy yönetimini çok kolay hale getiren Square, artık mobil uygulaması üzerinden de hizmet veriyor. İşletmeler ve çalışanlar, tüm bu süreçleri akıllı cihazlarındaki Square uygulaması üzerinden takip edebilecek.

Yapılan bu yenilik sonrasında Square hisselerinde yüzde 10’luk artış yaşandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>