Square Tidal platformunu satın alıyor

0

Square Tidal

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in kurucusu olduğu Square Tidal platformunu satın alıyor. Satın almayla ilgili mali detaylar da netleşti.

Square Tidal için 297 milyon dolar ödeyecek

Jack Dorsey’in şirketi Square, finans ve mobil ödeme alanında başarılı bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor. Bununla birlikte Square, yeni satın alımlarla büyüme de gösteriyor.

Square’in blog sayfasından paylaşılan bilgilere göre şirket, Tidal’ın çoğunluk hissesini satın alacak. Online müzik platformu Tidal, bu satın almayla Square’e geçmiş olacak. Hatta satın alma için Square’in 297 milyon dolarlık nakit ödeme yapmaya hazır olduğu da belirtiliyor.

2021 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması beklenen satın alma, Tidal ve Square için yeni bir dönemi başlatacak. Şu anda Tidal’ın destekçileri arasında bulunan Beyonce ve Madonna gibi önemli isimler bulunuyor. Bu da Square’i daha güçlü bir hale getirecek. Ayrıca Square, Jay-Z’ui de Square yönetim kuruluna katmaya hazırlanıyor. Rap müziğin ünlü ismi Jay-Z yaklaşık 56 milyon dolarlık ödemeyle 2015 yılında Tidal’ı satın almıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>