Stadia ürün başkanı Google’dan ayrıldı

0

Stadia ürün başkanı

Stadia ürün başkanı John Justice Google’dan ayrıldı. Justice’in ayrılması, platformun geleceğiyle ilgili yeni iddiaları getirdi.

Stadia ürün başkanı görevi bıraktı

2021 Google Stadia için çalkantılı bir yıl oldu. Son olarak Stadia ürün başkanı Google’dan ayrılması, platformun geleceği hakkında yeni iddiaları beraberinde getirdi.

Stadia Başkan Yardımcısı ve Ürün Müdürü John Justice’in, Google’dan ayrıldığı açıklandı. Justice, tadia’daki tüketici deneyiminden sorumluydu ve daha önce ekibinin yeni özellikler konusunda aşırı taviz verme eğilimi hakkında konuşmuştu. Justice, Google’ın kendi çizgisinden taviz verdiği konusunda birçok açıklama yapmıştı. Stadia’nın web için arama çubuğu piyasa sürmesi de bu eleştirilerden biriydi.

Stadia ayrıca Şubat ayında üçüncü taraf oyunlara geçişte dahili stüdyolarını kapatmaya karar vermişti. Bu durum da göz önüne alındığında Google’ın Stadia’dan vazgeçebileceği yönündeki iddialar ağırlık kazanıyor. Ayrıca Google’ın beklediği başarıyı yakalayamayan platformlarını sonlandırması, fazlasıyla alışık olduğumuz bir durum. Bu nedenle Stadia’nın sonlanacağına yönelik iddialar ağırlık kazanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>