Star Wars Apple’ın mı olacak?

0

Apple, kasasında birikmiş 250 milyar dolar ile tam anlamıyla bir atom bombasına dönüşmüş durumda. Kasasındaki para hızla büyüyen ancak uzun zamandır büyük bir satın alma gerçekleştirmeyen Apple hakkında piyasada önemli söylentiler dolaşmaya başladı.

Apple’ın önemli rakiplerini veya dev içerik şirketlerini satın almak için hazırlık yaptığını dile getiren söylentilere göre şirketin hedefinde ilk olarak içerik şirketleri bulunuyor. 

Star Wars Apple’ın olacak

Dijital dünyada içeriğin reklam geliri elde etmek için çok önemli olduğunun farkına varan Apple’ın, Netflix ve Disney’i satın almak için hazırlık içinde olduğu dile getiriliyor. Netflix, internet üzerinden film ve dizi izleyenlerin mabedi konumundayken, Disney ise içerik üretimi konusunda dünyanın en önemli şirketlerinden biri Star Wars markasını da satın alarak içerik dünyasındaki yerini güçlendiren Disney’in özellikle Star Wars sayesinde önümüzdeki 100 yıllık geleceğini garanti altına aldığının altı çiziliyor.

Apple bu iki şirketi satın almayı başarırsa, sahip olduğu dev iOS ekosistemi sayesinde, içerik üretimi ve dağıtımı konusunda durdurulamaz bir deve dönüşecek. Silikon Vadisi’ndeki profesyonellerin, 250 milyar doların nereye harcanabileceğine dair duyumlarına ve yorumlarına göre dile getirilen diğer şirketler ise Electronics Arts, Tesla,  Activision Blizzard, Take-Two Interactive ve Hulu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>