Starbucks kripto para piyasasına giriyor

0

Starbucks kripto para

Starbucks kripto para piyasasına girmek için yeni bir platform kuruyor. Bu platformda ICE ve Microsoft da yer alacak. Bu platformla birlikte, Starbucks mağazalarında kripto para ile alışveriş yapılabilecek.

Starbucks kripto para platformu kuruyor

Kahve şirketi olmanın ötesine geçen Starbucks, teknoloji odaklı yatırımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sanal mağaza ile kahve alışverişi ve teslimatı için Alibaba ortaklık kuran şirket, bu kez kripto para girişimiyle gündeme geldi.

Starbucks, Microsoft, ICE iş birliği ile oluşturulan, Bakkt isimli yeni kripto para girişimi duyuruldu. Bu yıl Kasım ayında kullanıma sunulacak olan platform ile kullanıcılar kripto para kazanabilecek, saklayabilecek ve harcayabilecek.

Bu platform ile kullanıcılar Starbucks alışverişlerinde kripto para kullanabilecek. Günlük alışverişe odaklanılan Bakkt girişimiyle kripto para kartı çıkarılması da bekleniyor. Ancak kripto para kabul eden işletme sayısının az olması, böyle bir kartın ne kadar kullanışlı olacağı sorusunu beraberinde getiriyor.

Platform, özellikle bireysel kullanıcılara önemli yenilikler getirecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>