Techinside Google News
Techinside Google News

Start-Up Projelerine Destek Veren Teknoloji Fuarları

%%excerpt%%
- Advertisement -

Girişimcilik ekosisteminin en önemli unsurlarından biri olan start-up projeleri, yeniliklere öncülük edebilmek için birtakım ihtiyaçlara gereksinim duyabiliyor. Bu ihtiyaçlar, fikir bazlı desteklerin yanı sıra maddi olarak da projelerin devamı için büyük önem arz ediyor.

Mevcut ihtiyaçlara çözüm üretebilmek adına birçok imkânı bir arada kullanan start-up projelerinde teknolojinin önemi yadsınamaz bir gerçek. Bu nedenle girişimciler, ağırlıklı olarak rotalarını uluslararası teknoloji fuarlarına çeviriyor. Teknoloji fuarları ile start-up projeleri arasındaki ilişkinin ne olduğunu soracak olursanız da cevabı gayet basit.

Uluslararası teknoloji fuarlarında yeni ürünler, hizmetler tanıtılırken aynı zamanda birçok etkinlik de organize edilmekte. Üretici ile tüketicileri aynı çatı altında toplamayı başarabilen teknoloji fuarları aynı zamanda sürpriz etkinlikler ve çeşitli seminerlere de ev sahipliği yapıyor.  Bu organizasyonların bir kısmı start-up projelerine ayrılıyor.

Düzenlenen ödüllü yarışmalar, beyin fırtınalarıyla geçen konferanslar, sektörün ünlü isimleriyle tanışma fırsatları ve daha niceleri. Tam da bu yüzden bugün sizler için start-up projeleri için en uygun teknoloji fuarlarından bahsedeceğiz.

En Ünlü Start-Up Etkinliği: Consumer Electronics Show (CES)

Açılımı Consumer Electronics Show olan CES, dünyanın en etkili teknoloji fuarlarından biri. Her yıl ocak ayında ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen fuar, global anlamda start-up projelerinin de odak noktasında. Ağırlıklı olarak e-spor, e-ticaret, 5G teknolojileri, yapay zekâ, giyilebilir teknoloji, kripto para ve sanal gerçeklik gibi temaların işlendiği fuarda birbirinden farklı kategoriler bulunmakta.

Start-up girişimlerini “CTA Match” isimli bir organizasyonda toplayan fuar, başvuruları internet sitesi üzerinden kabul ediyor. Böylece yatırımcıların start-up’lar ile buluşabilmesine olanak sağlayan organizasyonun, 6 Ocak 2023 tarihinde Las Vegas’ta CES bünyesinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

100 Bin Dolarlık Fon İmkânı Sunuyor: TechCrunch Disrupt

2011 yılından beri teknolojiye yön veren fuarlardan biri olan TechCrunch Disrupt, her sene düzenli olarak organize ediliyor. Yılda 3 kez farklı tarihlerde ve şehirlerde düzenlenen fuara ABD’nin Boston ve San Francisco şehirleri ev sahipliği yapıyor. Fuarda “Startup Battlefield 200” adıyla uluslararası çapta teknolojik girişimler yapan start-up projeleri ağırlanıyor.

Binlerce katılımcıyla gerçekleşecek olan bu organizasyon sonucunda projelere toplamda 100 bin dolarlık fon imkânı sunulacak. İlk yapıldığı tarihten bu yana toplamda 9,7 milyar dolarlık fon sunan Startup Battlefield 200’e katılmak için başvuruların 2023’ün bahar döneminde yapılması planlanıyor.

TechCrunch Disrupt fuarın ilk etabı 11 Ocak 2023’te The Cross Chain Coalition ismiyle başlayacak. 20 Nisan’da Boston’da düzenlenecek olan The Cross Chain Coalition etkinliği ile birlikte fuar, 19 ile 21 Eylül tarihleri arasında San Francisco’daki ana organizasyon ile tamamlanmış olacak.

Siber Girişimlerin Odağında: Cybertech Conference and Exhibition

Siber ekosisteminin önemli oluşumlarından biri konumunda olan Cybertech Conference and Exhibition, 2023 yılında Expo Tel Aviv’de gerçekleşecek. Siber alandaki start-up projelerinin kendilerini yatırımcılara tanıtma olanağı bulacağı organizasyonda aynı zamanda birçok sürpriz etkinlik de gerçekleştirilecek.

Teknolojik açıdan çığır açan yeni fikirlerin filizlenmesi için en uygun şartların sağlandığı Cybertech Conference and Exhibition’a start-up olarak katılımlar, organizasyona ait resmi web sitesi üzerinden yapılacak. Etkinliğin, 30 Ocak ile 1 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Start-Up’lar İçin Dünyaya Açılma Fırsatı: Convergence India

Telekom ve mobil endüstrisi alanında dünyanın önde gelen firmalarını ağırlayan Convergence India, her yıl Hindistan’da düzenlenen bir organizasyon. Ortalama 25 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan organizasyonda yaklaşık 800 katılımcı boy gösteriyor. Dijital medya alanında önemli gelişmelerin konuşuldu konferansların da düzenlendiği fuar, özellikle start-up projeleri için fırsat niteliği taşıyor.

Sektörün önde gelen isimleri ile tanışma fırsatı bulan girişimciler, ürün ve hizmetlerini sergileme fırsatı yakalıyor. Böylece kendilerine yatırımcı bulmaları için uygun ortamın yaratıldığı Convergence India, bu yıl 27 ile 29 Mart tarihleri arasında Yeni Delhi’deki Pragati Maidan fuar merkezinde gerçekleşecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir