Steam mağazası kullanıcı rekoru kırdı!

0

Steam mağazası kullanıcı rekoru

Oyun sektöründe yaşanan büyümeyle, sadece oyun geliştiriciler değil oyun sağlayıcılar da büyük kazanç elde ediyor. Bu büyümeyle birlikte, Steam mağazası kullanıcı rekoru kırdı.

Steam mağazası kullanıcı rekoru: 100 milyon

Son yıllarda oyuncular, oyun satın alma işlemlerini Steam gibi platformlar üzerinden gerçekleştiriyor. Oyuncuların bu konuda ilgisinin artmasıyla, online oyun servisleri de kullanıcı sayısını artırmayı sürdürüyor.

2 Şubat tarihinde Steam Database analizlerine göre aynı anda Steam mağazasında 18.8 milyon kullanıcı giriş yaptı. Bu da Steam’in 18.53 milyonluk kendi rekorunu geçmesini sağladı. Bir önceki rekor, yaklaşık 2 yıl öncesine aitti.

Ancak ilginç bir şekilde 2 yıl önce 7 milyon olan anllık kullanıcı sayısı, son ölçümlerde 5.8 milyona gerilemiş durumda.

Epic Games ile rekabette olan Steam, bu rekabette bir hayli öne geçmeyi başardı. Epic Games’in rekabette aradaki farkı kapatmak için nasıl bir yol haritası izleyeceği şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>