Steam’in global versiyonu Çin’de yasaklandı

0

Steam global versiyon

Yapılan yeni incelemelere göre Steam’in global versiyonu Çin’de yasaklandı. Yasaklı site takip platformundan da bu haber doğrulandı.

Steam’in global versiyonu Çin’de erişime kapatıldı

TheGamer’ın bir raporuna göre Steam Global, Çin’de yasaklanmış gibi görünüyor. Şu anda yalnızca 103 oyundan oluşan sınırlı bir kitaplık sunan Steam global versiyonla Çin’de yer almayacak

Güvenilir Fortnite sızıntısı ve veri madencisi Ricky Owens yasağı ilk fark edenler oldu. Çin’de engellenen web siteleri listesinde Steam gibi görünen bir ekran görüntüsünü tweetledi. Çin’de bir sitenin engellenip engellenmediğini kontrol eden Compareitech aracını kullanarak doğrulamaya  çalışıldığında da aynı sonuç görülüyor. Siteye “store.steampowered.com” girildiğinde, araç Steam’in ülkenin her yerinde engellendiğini gösteriyor.

Çin düzenleyici önemler kapsamında birçok farklı yöntem uyguluyor. Temmuz ayında Tencent, Çin’in çocukların gece geç saatlerde oyun oynamasını önlemek için belirlediği 22.00’de sokağa çıkma yasağına uymalarını sağlamak için çocukların yüzlerini tarayan bir yüz tanıma teknolojisini kullanıma sundu. Sadece bir ay sonra Çin, reşit olmayanların haftada üç saatten fazla oyun oynamasını kısıtlayan yeni bir kural uygulamaya koydu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>