Stellantis elektrikli araç yatırımlarını artırıyor

0

Stellantis elektrikli araç

Stellantis elektrikli araç yatırımları için gelecek planlarını açıkladı. Stellantis 30 milyar euroyu aşan bir paket duyurdu.

Stellantis elektrikli araç yatırımlarını açıkladı

Dünyanın dördüncü en büyük otomobil üreticisi Stellantis, yaptığı açıklamada araç yelpazesini elektrikli hale getirmek için 2025 yılında kadar 30 milyar eurodan fazla yatırım yapmayı planladığını duyurdu.

Ocak ayında İtalyan-Amerikan firması Fiat Chrysler ile Fransız PSA’nın birleşmesinden kurulan şirket, stratejisinin ABD’deki lider Tesla ile rekabet etmeye çalışmak için Avrupa ve Kuzey Amerika’daki beş pil tesisi tarafından destekleneceğini söyledi.

Stellantis CEO’su Carlos Tavares: “Bu dönüşüm dönemi, saati sıfırlamak ve yeni bir kariyere başlamak için harika bir fırsat” dedi. Stellantis, satışlarının %70’inden fazlasını Avrupa’da gerçekleştirmeyi, ABD’de ise yüzde 40’tan fazla düşük emisyonlu araç satışını hedeflediğini duyurdu.

Ayrıca Stellantis 2026 yılına kadar benzinli bir araca sahip olma maliyeti ile elektrikli bir araca sahip olma maliyetini de eşitlemeyi hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>