Stellantis ve Samsung SDI pil girişimi başlatacak

0

Stellantis ve Samsung SDI

Stellantis ve Samsung SDI ABD’de pil girişimi başlatacak. Finansal detaylar açıklanmadı ancak girşimin 2025’te faaliyete geçmesi bekleniyor.

Stellantis ve Samsung SDI pil alanında birlikte çalışacak

Stellantis ve Samsung SDI, ABD’de elektrikli araç pil hücreleri ve modülleri üretmek için ortak girişim kurmak amacıyla bir anlaşma imzaladıklarını söyledi.

Ortak girişim, yıllık 23 GWh pil üretim kapasitesi ile 2025’in ilk yarısında faaliyete geçmeyi hedefliyor. Samsung SDI, yıllık pil üretim kapasitesinin gelecekte 40 GWh’ye yükselebileceğini söyledi. Anlaşmanın finansal detayları ise henüz açıklanmadı.

Stellantis, Samsung SDI bağlantısının Kuzey Amerika’da elektrikli araç üretimi için yerleşik pil üreticileriyle planladığı birden fazla pil tesisinden biri olacağını söyledi. Stellantis CEO’su Carlos Tavares yaptığı açıklamada, “Yaklaşan pil tesislerinin çevrimiçi hale gelmesiyle, Kuzey Amerika elektrikli araç pazarında rekabet etmek ve nihayetinde kazanmak için iyi bir konumda olacağız” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>